Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Rozwój zrównoważonych gospodarstw

SEDAR uznawany jest w Polsce za pioniera w zakresie drobiu premium i dobrostanu zwierząt.  Jesteśmy właścicielem marki Zagrodowy.

Produkcja drobiu opiera się na zrównoważonym podejściu hodowlanym. Bazujemy na dostawach od lokalnych rolników. Wszystkie kurczaki pochodzą ze zintegrowanej produkcji w naszej Grupie Drosed, która obejmuje własne: pasze, stada rodzicielskie, wylęgarnie, odchów w gospodarstwach. Dzięki temu Sedar ma całkowitą kontrolę nad jakością i dobrostanem zwierząt.

W rezultacie:

100% hodowców jest zaangażowanych w certyfikację kurczaków

100% kurczaków karmionych jest paszą bez GMO i chowanych bez antybiotyków

100% kurczaków pochodzi z wolno rosnących ras  i ma dostęp do wybiegów

Produkcja kurczaka objęta jest także certyfikatem niezależnej jednostki AgroEko.

W celu ciągłego doskonalenia i dzielenia się wiedzą, Sedar współpracuje:

 • z lokalnymi organizacjami pozarządowymi w zakresie wymiany dobrych praktyk na rynku w Polsce
 • z Grupą Drosed dzieląc się wzajemnie planami działań i wynikami
 • z Grupą LDC bazując zarówno na francuskich, jak i polskich doświadczeniach

Zapewnić dobre jedzenie

Nasze kurczaki były, są i będą dla nas symbolem zdrowego żywienia oraz miłości do tego, co daje nam natura. Są rasy wolno rosnącej, karmione paszą roślinną niemodyfikowaną genetycznie, hodowane bez antybiotyków na fermach z dostępem do wybiegu. Dzięki temu mięso z naszych kurczaków posiada niepowtarzalny smak i strukturę.

Naszym głównym celem jest zapewnienie jakości i bezpieczeństwa zdrowotnego produkowanej żywności. Utrzymujemy najwyższe standardy produkcji, spełniając jednocześnie nakazy prawa i oczekiwania klientów. Zgodność z wymaganiami potwierdzają certyfikaty oraz pozytywnie zakończone audyty i kontrole inspekcyjne. Sedar posiada miedzy innymi: certyfikaty ISO, HACCP, IFS oraz AgroEko.

Nasz drób to jakość, smak i bezpieczeństwo, o które dbamy każdego dnia. Naszym priorytetem jest zaufanie jakim obdarzyli nas nasi klienci, dlatego w swojej pracy dokładamy wszelkich starań i zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Wszystko po to, aby klient miał pewność, że kurczak, którego kupi nie tylko jest zdrowy i smaczny, ale również jest zapakowany w bezpieczny sposób.

Dobrze żyć razem

Firma Sedar istnieje od 70 lat. Mamy bogate tradycje drobiarskie. Firma powstała tuż po II wojnie światowej i wywarła ogromny wpływ na rozwój regionu. Aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnym, wspieramy lokalne inicjatywy a jako pracodawca jesteśmy znani z rzetelności i dbałości o pracowników.

Oferujemy pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia:

 • Ciekawą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie.
 • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
 • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego
 • Atrakcyjne wynagrodzenie i system premii motywacyjnych
 • Umożliwienie rozwoju i szkolenia pracowników
 • Dodatkowe ubezpieczenie – polisa na przyszłą emeryturę
 • Pakiet socjalny: bony świąteczne na zakupy, premia pieniężna za wakacje „pod gruszą”, wyjazdy, imprezy integracyjne, dofinansowanie do zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży, pakiety świąteczne dla dzieci, dofinansowanie do karnetów fitness itp.

Dbamy o to, aby środowisko pracy było bezpieczne dla pracowników. Staramy się ograniczać liczbę wypadków przy pracy poprzez zapewnienie dobrych warunków pracy, bezpiecznych procesów oraz odpowiedniego wyposażenia technicznego i ochrony osobistej pracowników.

Naszym priorytetem jest troska o naszych pracowników. Mamy też silne relacje ze światem rolnictwa a także z naszymi dostawcami i podwykonawcami. Działamy w oparciu o przejrzyste zasady, które pomagają nam wszystkim lepiej żyć.

Poszanowanie planety

Sedar postępuje zgodnie z polityką środowiskową Grupy  i opracowuje plany działania w celu optymalizacji wydajności i spełnienia wymagań środowiskowych.

W ostatnim czasie zainwestowano w wydajny sprzęt:

 • zamiana kotłowni węglowej na kotłownię gazową
 • instalacja nowej ekonomicznej linii do produkcji kurczaka

Te duże inwestycje pozwoliły firmie Sedar znacznie poprawić redukcję zużycia energii elektrycznej i wody. Dział techniczny na bieżąco jest odpowiedzialny za monitorowanie i analizę różnych wskaźników dotyczących energii, wody, ścieków i odpadów.

W celu ciągłego doskonalenia, Sedar komunikuje plany działania oraz regularnie szkoli personel.